Novinky

Informace pro zákazníky kabelové televize se Základní programovou nabídkou


  1. Od 1. 9.2020 spouštíme v naší síti vysílání Základní programové nabídky v normě DVB-C. Tato norma je určena pro příjem digitálního kabelového vysílání. V nabídce najdete více programů v HD rozlišení. Programy jsou seřazeny do tabulky s číselným označením předvolby. Po naladění budou trvale zůstávat na naladěné pozici ve Vašem televizním přijímači. Pokud je Váš přijímač vybaven normou DVB-C, proveďte jeho přeladění, nebo nás kontaktujte s žádostí o pomoc při jeho naladění na tel. 737 230 561 – telefon do kanceláře, v případě nepřítomnosti na Hot line 468 002 782. Pro zákazníky kabelové televize, kteří nové naladění provedou, změny vyvolané vypínáním vysílačů DVB-T a přechodem na nové vysílání DVB-T2 končí.
  2. Pro zákazníky Základní programové nabídky, jejichž TV přijímače, nebo set-top boxy nejsou vybaveny pro příjem DVB-C, bude ponechána současná nabídka v normě DVB-T. Pro příjem českých programů bude primárně zachováno HD rozlišení. Příjem SD programů omezeně. Zákazníkům, kteří mají TV přijímače DVB-T s SD rozlišením, doporučujeme zakoupení set-top boxů s HD rozlišením. Potřebný set-top box s kombinovaným příjmem DVB-C a DVB-T2 je možné zakoupit u nás. K určenému datu bude nutné nové naladění programové nabídky v normě DVB-T.
  3. Informace o přeladění se zákazníků s Omezenou programovou nabídkou netýká.

Nově zaváděnou normou DVB-T2 v pozemním digitálním vysílání s komprimačním kodekem HEVC (též H.265) nejsou zákazníci v síti kabelové televize dotčeni. Jakýkoliv TV přijímač, zakoupený v současné době, umožňuje příjem kabelové televize.


« zpět

ON-line vysílání NTV Cable